Serander.Net | Karadeniz Kültürü... Karadeniz tarihi, kültürü ve folkloru!

Çar01172018

Son GüncellemeCts, 25 Şub 2017 8pm

Back Buradasınız: Ana Sayfa Hakkımızda Hakkımızda

Serander.Net | Hakkımızda

Serander.net, Karadeniz Bölgesinin tarihi, kültürel ve folklorik yapısı üzerine hazırlanmış konuları bölge insanına sunma, bölgenin tanıtımına katkı sağlama ve bu alanlarda gerçekleştirilebilecek organizasyonlar düzenleme amacı adına gönüllülük esasına dayalı bir oluşum olarak 2006 yılında faaliyete başlamış bir yayın platformudur.

Karadeniz bölgesi üzerine yapmış oldukları çalışmalar ile tanınan tarihçilerimiz, halk bilimcilerimiz, serbest araştırmacılarımız ve akademisyenlerimizin çalışmalarını gönüllü bir anlayış ile Serander.net üzerinden bölge insanı ile paylaşmaları ve site içeriğinin oluşmasına en büyük katkıyı sağlamaları ise yayınımızın en önemli unsurlarından birisi olarak ön plana çıkmaktadır.

Yayın platformumuzda konu başlıkları olarak tarih, kültür, sanat, folklor ve müzik gibi bölümlerin dışında halk oyunları, gezi-inceleme yazıları, röportajlar, basılı ve kültürel faaliyetlere dair tanıtımlar, yemek tarifleri, otantik müzik kayıtlarından örnekler, videolar, fotoğraflar ve üyelerin kendi aralarında bilgi ve birikimlerini paylaşmaya ve tartışmaya yönelik olarak hazırlanmış forum sayfalarımız mevcuttur.

Ayrıca gönüllü yazar kadromuz güncel ve farklı konular üzerine kaleme aldıkları yazılarını köşelerinde yayınlamaktadırlar.

Yayın sürecinde insanımıza her alanda yeni bilgiler sunmak için çalışmalarını devam ettiren Serander.net, diğer yandan da yine bölge üzerine çalışma yapan serbest araştırmacıların gelen taleplerini de cevaplayarak yapılacak olan yeni çalışmalara da imkânları ölçüsünde destek olmaktadır.

Serander.net gönüllü bir oluşumdur ve tüm katkılara açık bir projedir. Arşivcilik mantığı ile sürdürmüş olduğumuz yayınımız umarız ki bölgemizin kültürel yapısının tanıtılmasına yardımcı olacaktır.

Serander.net’e katkı sağlayan herkese teşekkürlerimizi sunarken, Karadeniz Kültürü sloganı ile çıktığımız bu yolda yapacak olduğumuz çalışmaların ilerleyen zamanla birlikte daha da genişleyeceği düşüncesine inancımız tamdır.

Bizlere her zaman Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir. elektronik posta adresimizde yazabilirsiniz.

Saygılarımızla.

Meftun ŞENGÜN

Serander.Net © | Karadeniz Kültürü
Genel Yayın Yönetmeni
E-Posta:
Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Karadeniz Folkloru (Halk Bilim)

Karadeniz Tarihi

Karadeniz Tarihi

Karadeniz Tarihi
Karadeniz Tarihi ile ilgili en geniş bilgiler Serander.Net'te!

Karadeniz Folkloru (Halk Bilim)

Karadeniz Folkloru (Halk Bilim)
Karadeniz Halk Kültürü ile ilgili bilmedikleriniz Serander.Net'te!

Gezi & İnceleme

Karadeniz Gezi & İnceleme
Karadeniz hakkında Gezi İnceleme yazılarıyla çok şey bulacaksınız.

Karadeniz Türküleri

Karadeniz Türküleri
Karadeniz Türküleri ile ilgili en geniş bilgiler Serander.Net'te!

Röportaj ve Söyleşiler

Röportaj & Söyleşi
Röportajlarımız ve Söyleşilerimizi keyifle okuyacaksınız...